Sala restauracyjna

Restauracja Wilanów jest malowniczo położona na krańcu słynnego Traktu Królewskiego biegnącego przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Jej początki sięgają roku 1681, gdy na polecenie króla Jana III Sobieskiego architekt August Locci zbudował w tym miejscu zajazd. Swój obecny wygląd zawdzięcza Franciszkowi Marii Lanciemu – włoskiemu architektowi, który dokonał całkowitej przebudowy budynku w latach 1848-50, nadając mu klasycystyczny rys architektoniczny.

Restauracja Wilanów to miejsce, gdzie w kameralnej atmosferze można zasmakować w wyśmienitych daniach kuchni polskiej, które szykowane są według tradycyjnych receptur przez mistrzów kuchni. Naszą specjalnością są w szczególności dania z dziczyzny z dodatkiem aromatycznych korzeni i grzybów. Polecamy również dania kuchni międzynarodowej, w tym flambirowane w formie tzw. płonących półmisków.

Na terenie restauracji do dyspozycji gości indywidualnych jest Sala Myśliwska – dolna. Jest efektownie udekorowana i tworzy przytulne wnętrze doskonałe do spotkań w gronie najbliższych, a także spotkań biznesowych. Sala Myśliwska przeznaczona jest dla 120 gości.

Jeżeli interesuje Państwa prawdziwa restauracja polska, Warszawa i Wilanów to najlepszy kierunek – zapraszamy serdecznie na wyśmienitą biesiadę w królewskim stylu!

Jesteśmy wśród najlepszych restauracji w Warszawie – we are among the best restaurants in Warsaw!